skandi

 

Styl skandynawski, który został wykreowany w latach 50-tych, miał pasować do wszystkich ludzi i warunków, z naciskiem na światło i przestrzeń. Przez lata styl ten ewoluował, zmieniał się i wpływał na świat designu. Współcześnie stał się popularny na całym świecie jako symbol zdrowego, zrównoważonego i praktycznego stylu życia. Czym zatem wyróżnia się od innych? Oto słowa, które najlepiej definiują wnętrza skandynawskie.

Natura

Skandynawski dom żyje w zgodzie z naturą. Surowe klimaty północnej Europy, szczególnie zimą, od dawna mają wpływ na Skandynawów, którzy cenią sobie użyteczność naturalnej dekoracji. Od lat mamy tradycję zorientowaną na naturę, a każde wnętrze, które zostało urządzone w stylu skandynawskim, wyróżnia naturę w każdej postaci. Naturalne tekstury, takie jak drewno i kamień pochodzą wprost z lasów i pól. Paleta barw inspirowana jest bujnym krajobrazem. Rośliny są wszechobecne, a wzory tworzą naturalne otoczenie.

1f97284880f1f8f7591ffa63c933757a

Światło

W Skandynawii ciemniejsze dni są znacznie liczniejsze niż na naszej szerokości geograficznej. Ciepłe i słoneczne powietrze dociera tam zaledwie na kilka tygodni w roku. Na styl skandynawski wpłynął więc północny klimat, dlatego zapewne styl ten składa się głównie z odcieni koloru białego i dużej ilości naturalnego światła. Brak zabiegów okiennych mają za zadanie nie tylko podkreślić minimalistyczną estetykę, ale również wpuścić jak największe ilości promienii słonecznych.

355d32f14893a3bd9007c503ffa7ac10

Czystość

Wielu, którzy opisują styl skandynawski jako czysty stylistycznie, prawdopodobnie odnoszą się do wnętrza, które jest przejrzyste i proste. Dekorowanie czystego wnętrza oznacza, że podążasz tym samym stylem w całej przestrzeni. To gołe drewniane podłogi, stół z drewnianymi nogami i roślinami, jednocześnie pomalowane na biało ściany z cegły, która dodaje szorstkiej faktury. Ta przestrzeń jest właśnie uosobieniem skandynawskiego pokoju.

12d9b4bfbf54df10dfd0b5006df7e67f

Funkcjonalność

Skandynawskie wzornictwo to przede wszystkim estetyka naznaczona minimalizmem i funkcjonalnością. W tej przestrzeni nie znajdziesz żadnych zbędnych przedmiotów. Zamiast tego wszystko ma swoje miejsce i przeznaczenie.

9ac51c0e6e7c74c6d11a93db600d95ca

Prostota

To przede wszystkim prostota kształtów, kolorów i materiałów. Aranżacja w stylu skanynawskim nawet dla mniejszych pomieszczeń, jest przejrzysta i prosta, dając całej przestrzeni przytulne uczucie. Przejrzysty charakter wnętrza, jasność i porządek wywołują poczucie spokoju, którego tak wielu ludziom brakuje w ich codziennym życiu. Po wyjściu ze stresującego dnia w pracy pomysł powrotu do domu pozbawionego masywnych, ciężkich mebli i bałaganu wydaje się szczególnie atrakcyjny i kojący.
Oto cały sukces, dzięki któremu styl ten jest wciąż popularny w domach na całym świecie.

 dff432d20344851079e2dc96f5898742

 

 

 

 

 

Sprawdź jak Home Staging wpływa na pomyślną sprzedaż/wynajem 


                                                                         Portfolio

 

 

 

 

Napisz do nas!

(+48) 511 340 199

biuro@detailed.pl

Źródlana 4, Konin

www.detailed.pl