farmhouse21

 

W nawiązaniu do ostatniego opisanego przez nas tematu, czyli odnawianiu starych mebli. Chcemy przedstawić styl w którym meble te pięknie się odnajdują. Oczywiście jako projektantki wnętrz uwielbiamy eklektyzm i mieszankę wybuchową. Jednak styl Farmhouse czy Shabbychic jest uosobieniem francuskiej prowincji, lekkiego wiejskiego klimatu i starych dobrych czasów. Chcemy Was przenieść w świat bielonego drewna, pasteli, koronek, falbanek, roślin i staroci. Dlaczego kochamy ten styl? Bo jak to mówią "ma on w sobie duszę". Zanurzcie się razem z nami w tym świecie, a kto wie, może odnajdziecie inspiracje do swojego wnętrza.

Farmhouse jak i Shabbychic wywodzą się ze stylu prowansalskiego. Fundamentami dla nich są drewniane bielone meble i typowo wiejskie elementy. Jednak oprócz tego co ich łączy, są elementy, które je rozróżniają. Farmhouse to połączenie wspomnianego stylu prowansalskiego ale również skandynawskiego i industrialnego. To miks starego z nowym, w jednym wnętrzu może stanąć nowoczesna zabudowa a obok stuletni kredens. Shabbychic to połączenie wiejskiej prowansji i vintage. Tutaj królują elementy rustykalne, lekko podniszczone i romantyczne. Wszystko co wygląda na stare i niepotrzebne znajdzie miejsce w tym wnętrzu.

 

8828362a8d3df2467132158710c7367b

 

Farmhouse - styl, który podbił serca amerykańskich pań domu.

Jak sama nazwa wskazuje "wiejski dom", świadczy o tym, że styl ten wywodzi się z wiejskich, unowocześnionych, dostosowanych do naszych wygórowanych potrzeb życia domków. Charakteryzuje go miły, przytulny i wygodny klimat wnętrza. Dlaczego zyskał on taką popularność? Ludzie poszukują tradycji i otaczają się rzeczami, które sprawiają, że czują się dobrze. Takie wnętrze wywołuje uczucie ciepła i komfortu.

Wnętrze w stylu Farmhouse polega na mieszaniu wygodnych nowoczesnych mebli z elementami mebli lub dekoracji z odzysku. Znajdziesz tu stare antyki, które nie wyglądają jak posągi w stylu klasycznym. Są zaniedbane z historią i wieloma warstwami farby. Wszystko jest przytulne, bez bałaganu. Kluczem do osiągnięcia wyglądu w stylu Farmhouse jest komfort. Meble powinny zapraszać do siadania i nic nie powinno wyglądać na zbyt delikatne, by je dotknąć.

 

a852a9806a92591d42b82ec4cebbe242

 

W stylu tym używaj różnych tekstur, aby nadać wnętrzu głębię. Mieszaj drewno i metale, ale także mieszaj tkaniny, takie jak bawełna, płótno, wełna lub cokolwiek innego. Ponieważ paleta barw składa się w większości z neutralnych kolorów, będziesz potrzebować mieszanki tekstur, aby odzwierciedlić tą przestrzeń.

Używaj materiałów organicznych, aby zachować uczucie przestrzeni tak, jakby było połączone z zewnątrz. Najlepsze są podłogi drewniane i detale architektoniczne, ale rozważ także wprowadzenie kamienia, wikliny, rattanu, sizalu i innych naturalnych materiałów wszędzie tam, gdzie ma to sens. Drewniane belki mogą być uroczym dodatkiem nad głową, a także ładnym wiszącym oświetleniem.

 

bfd3d5cc5ab97e463fde61475a80514c

 

Styl Farmhouse cechuje bardzo stonowana paleta kolorów. Opiera się ona na kolorach, które łatwo znaleźć w naturze. Poszukaj ciepłych kolorów lub w chłodnych neutralnych odcieniach takich jak krem, beż, srebrna szałwia i szarość. Nie oznacza to jednak, że musisz ograniczyć się do bieli, beżów i szarości. Tak naprawdę możesz zastosować każdy kolor byle był zgaszony. Dla kontrastu możesz wprowadzić ciemną zieleń, granat, camel, bordo i czerń - ładnie przełamią budyniowe klimaty i dodadzą wnętrzu charakterku.

 

ff4bf47272e5872f57893064d7a4654d

 

Akcesoria są ważnym elementem w tym stylu, ale w żadnym wypadku nie należy przesadzać i próbować wcisnąć zbyt wiele. Kilka dobrze rozmieszczonych elementów, które mogą oddychać, to wszystko, czego potrzebujesz, aby ukończyć wygląd swojego wnętrza.

 

a3ae7618a6b628c4e0afc8cffb8a96cb

 

 

Sprawdź jak Home Staging wpływa na pomyślną sprzedaż/wynajem 


                                                                         Portfolio

 

 

 

 

Napisz do nas!

(+48) 511 340 199

biuro@detailed.pl

Źródlana 4, Konin

www.detailed.pl